הזדמנות לרשויות

רשויות רבות במטרופולין תל אביב מקדמות תכניות להתחדשות עירונית. צמצום השטחים הפתוחים, ההכרח להתמודד עם רקמה בנויה ותיקה והעלאת המודעות לנושא בקרב הציבור הרחב ובקרב משרדי הממשלה, מעודדים את מקבלי ההחלטות בעיריות לפתח כלים משדה הניהול העירוני, ובכלל זה בתחומי המסחר, הדיור, איכות הסביבה והתחבורה. צירי "הטבעת הירוקה" מהווים מנוף לפיתוח כלכלי עירוני שיסייע למאמצי ההתחדשות העירונית של העיריות.
 
לכל עיר מגיע אבן גבירול משלה: הפיכת ציר תנועה לציר עירוני. רחוב ובו אופניים הינו רחוב ידידותי יותר, היות והוא מנקז אליו תנועה רבה של עוברי אורח במהירות נמוכה ומאפשר חשיפה נוחה לעסקים ולחנויות. ניתן למנף את ציר "הטבעת הירוקה" לפיתוח שטחי מסחר ובילוי ולהגדלת שטחי מגורים לאורך הציר, כל זאת תוך השארת רוב ההשקעה למגזר הפרטי. העירייה תיהנה, כמובן, מגידול בהכנסות בארנונה ומירידה בזיהום האוויר.

"הטבעת הירוקה" היא רק ההתחלה: יש גם קרניים ירוקות. תכנית "הטבעת" מאפשרת שליחת "אצבעות" ירוקות לצירי אורך ורוחב נוספים בערי מטרופולין גוש דן, לכיוון בת ים- בחולון, אזור, אור יהודה,פתח תקווה וראש העין,רמת-השרון, הוד השרון והרצליה ופיתוח עירוני אינטנסיבי לאורכן. החזון של חיבור רצף ירוקו של כל גוש דן, הינו חזון בר ביצוע.

מיתוג העיר: יצירת זהות מובחנת ואטרקטיבית. סביבה עירונית נעימה לכל באי העיר מייצרת ערך נוסף משמעותי : תדמיתה של העיר מתחדשת, ערכי הדיור בה עולים, היא מושכת יותר ויותר מבקרים, דיירים חדשים ועסקים, וכך מתחזק חוסנה הכלכלי.

כיצד יכולה העירייה לסייע? על ידי קידום תכניות ותב"עות ייעודיות לאורך צירי הטבעת, ניצול יצירתי של זכויות בניה (ניוד מרחבי העיר והגבהת המבנים לאורך הציר הירוק על ידי תוספת קומות), שיתוף פעולה עם רשויות סמוכות, פיתוח גינות קהילתיות לאורך הצירים ועידוד פעילות יזמית לאורך הצירים. בניה ירוקה: יוזמת הטבעת הירוקה תואמת את עקרונות אמנת "פורום ה 15" להגנת אקלים וצפויה לסייע לעיריות ביישום שני נושאים מרכזיים באמנה: קידום תחבורה אלטרנטיבית ויירוק העיר.
 
דף הבית | הזדמנויות | פעילויות | האנשים שמאחורי | צור קשר
כל הזכויות שמורות לעמותת הטבעת הירוקה © 2019 . עיצוב האתר: Dinamoart Studio, הקמת האתר: עולמות אפשריים בע"מ
תכנון, עיצוב וכתיבת התכנים אונטקסט - שיווק ממוקד תוכן
הטבעת הירוקה בפייסבוק